رمضان ماه مهمانی خدا
قرآن کتاب آسمانی
ذکر ایام هفته
شنبـه » یا رب العالمین
يـك شنبـه » يا ذالجلال و اکرام
دوشنبـه » یا قاضی الحاجات
سه شنبـه » یا ارحم الراحمین
چهارشنبه » یا حی یا قیوم
پنج شنبـه » لا اله الا الله ملک الحق المبین
جمعـه » صلوات بر محمد و ال محمد

اوقات شرعی

روزشمارغدیر

روزشمار غدیر

مناسبت های روزانه

ماه محرم

User Rating
( 0 Votes ) 

MOHARRAM38 1

عید سعیدفطر

User Rating
( 0 Votes ) 

عید فطر یکی از دو عید بزرگ اسلامی است که درباره آن احادیث و روایات بیشماری وارد شده است. مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را به روزه گذرانده و از خوردن و آشامیدن و بسیاری از کارهای مباح دیگر امتناع ورزیده اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند; اجر و پاداشی که خود خداوند به آنان وعده داده است.

 

امیر المؤمنین(ع) در یکی از اعیاد فطر خطبه ای خوانده اند و در آن مؤمنان را بشارت و مبطلان را بیم داده اند:

ادامه مطلب...

فضيلت و اعمال نيمه شعبان

User Rating
( 0 Votes ) 

شب سيزدهم:اوّل ليالى بيض [شبهاى روشن كه عبارتند از شبهاى سيزدهم،چهاردهم و پانزدهم] است،و كيفيت نماز شب‏ سيزدهم و دو شب بعد در اعمال ماه رجب بيان شد. شب نيمه شعبان:شب بسيار مباركى است،از امام صادق عليه السّلام روايت شده كه از امام باقر عليه السّلام از فضيلت شب نيمه‏ شعبان سؤال شد،ايشان فرمود:اين شب پس از شب قدر برترين شبهاست.در اين شب خدا فضل خود را بر بندگان سرازير مى‏كند،و آنان را به بخشش و كرم خويش مى‏آمرزد،پس در تقرّب جستن به سوى خداى تعالى در آن‏ بكوشيد،كه آن شبى است كه خدا به ذات مقدّس خود سوگند ياد كرده،كه سائلى را از درگاه خويش با دست خالى بازنگرداند مادام كه انجام معصيتى را درخواست نكند،و شب نيمه شعبان شبى است كه حق تعالى آن را براى ما قرار داد و در عوض‏ شب قدر كه آن را مخصوص پيامبر صلى اللّه عليه و آله فرمود،پس در دعاى و ثنا بر خداى تعالى كوشش كنيد...،تا آخر خبر. از جمله بركات اين شب مبارك،ولادت با سعادت حضرت سلطان عصر امام زمان(ارواحنا له الفداء)است‏ كه در سحر چنين شبى در سال دويست‏وپنجاه‏وپنج هجرى قمرى در سرّمن‏رأى[سامراى كنونى]واقع شد،و باعث فزونى‏ شرافت اين شب مبارك گشت.براى اين شب چند عمل دارد است: اوّل: غسل كردن كه باعث تخفيف گناهان است. دوّم:شب‏زنده‏دارى به نماز و دعا و استغفار،چنان‏كه امام زين العابدين عليه السّلام انجام مى‏دادند،و در روايت آمده:هركه اين‏ شب را به رازونياز و عدابت بپردازد دل او نميرد در روزى كه دلها بميرند. سوّم:زيارت امام حسين عليه السّلام كه افضل اعمال اين شب است و باعث آمرزش گناهان است،و هركه ميل دارد تا ارواح صدوبيست‏ وچهار هزار پيامبر با او دست آشنايى دهند،در اين شب امام حسين عليه السّلام را زيارت كند،كم‏ترين حدّ زيارت آن حضرت ان است كه‏ بر بالاى بامى برآيد و به جانب راست و چپ نظر كند،سپس سر به جانب آسمان برآرد،و با اين كلمات حضرت را زيارت كند:

ادامه مطلب...

شب آرزوها

User Rating
( 0 Votes ) 

شب آرزوها ،شبی که هزاران ملائک بر زمین فرود می آیند تا تو هرآنچه می خواهی آرزو کنی و خداوند بی صبرانه منتظر شنیدن است تا اجابت کند آنچه تو می خواهی!

لیلة الرغائب اولین شب جمعه ماه رجب است و در وصفش فضیلت های بسیاری را برشماردند.گویند در این شب درهای رحمت الهی به سوی زمینیان گشوده شده است و عرشیان همه آماده اند تا در بزم دعا و نیایش زمینیان حضور یابند.

پیامبر اكرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: ماه رجب، ماه استغفار امت من است. پس در این ماه بسیار طلب آمرزش كنید كه خدا آمرزنده و مهربان است.

ادامه مطلب...